Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rolnictwo w województwie łódzkim w 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.07.2019
Częstotliwość wydania: Roczna

Rolnictwo w województwie łódzkim w 2018 r. to kolejna edycja rocznego opracowania z zakresu statystyki rolnictwa. Źródłem danych statystycznych charakteryzujących efekty produkcji rolniczej w regionie, zawartych w niniejszym opracowaniu, są uogólnione wyniki badań reprezentacyjnych w gospodarstwach indywidualnych, szacunki i oceny rzeczoznawców, a także sprawozdawczość statystyczna z zakresu produkcji i skupu produktów rolnych. Dodatkowo, przy prezentacji dynamiki cen produktów rolnych uzyskiwanych przez rolników na targowiskach, wykorzystano dane z miesięcznego notowania cen prowadzonego przez ankieterów statystycznych.
Publikacja składa się z: syntezy, części analitycznej oraz zestawu tablic, w których przedstawiono wyniki produkcyjne rolnictwa w 2018 r., wyodrębniając dane dla gospodarstw indywidualnych.
Poszczególne elementy opracowania zawierają dane każdorazowo ujęte w bloki tematyczne:
− charakterystyka czynników produkcji,
− użytkowanie gruntów, powierzchnia zasiewów,
− produkcja roślinna,
− produkcja zwierzęca,
− skup i ceny produktów rolnych.
W celu ukazania zmian w produkcji rolnej w regionie, informacje zaprezentowano na tle roku poprzedniego oraz średnich z lat 2011-2015.
Publikacja zawiera ponadto uwagi metodologiczne, na które składają się podstawowe definicje stosowanych pojęć oraz zasady grupowania danych. Przyjęta terminologia, zastosowane klasyfikacje i grupowania danych, umożliwiają porównanie sytuacji w rolnictwie na terenie województwa łódzkiego z danymi ogólnokrajowymi oraz z innymi województwami.
 

Do góry