Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rolnictwo w województwie łódzkim w 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.07.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Rolnictwo w województwie łódzkim w 2019 r. to kolejna edycja rocznego opracowania z zakresu statystyki rolnictwa. Źródłem danych statystycznych charakteryzujących efekty produkcji rolniczej w regionie, zawartych w niniejszym opracowaniu, są uogólnione wyniki badań reprezentacyjnych w gospodarstwach indywidualnych, szacunki i oceny rzeczoznawców, a także sprawozdawczość statystyczna z zakresu produkcji i skupu produktów rolnych. Przy prezentacji dynamiki uzyskiwanych cen produktów rolnych wykorzystano dane z miesięcznych notowań cen, prowadzonych przez ankieterów statystycznych na targowiskach.

Publikacja składa się z: syntezy, części analitycznej oraz zestawu tablic, w których przedstawiono wyniki produkcyjne rolnictwa w 2019 r., wyodrębniając dane dla gospodarstw indywidualnych. Zamieszczono w niej także uwagi metodologiczne, na które składają się podstawowe definicje stosowanych pojęć oraz zasady grupowania danych.

Poszczególne elementy opracowania zawierają dane każdorazowo ujęte w bloki tematyczne:

  • charakterystyka czynników produkcji,
  • użytkowanie gruntów, powierzchnia zasiewów,
  • produkcja roślinna,
  • produkcja zwierzęca,
  • skup i ceny produktów rolnych.

Ocenę zmian wyników produkcji rolnej oraz stanu i warunków produkcyjno-ekonomicznych rolnictwa w regionie, oparto na danych dotyczących roku poprzedniego oraz średnich z lat 2011-2015.

Do góry