Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Oferta edukacyjna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Na stronie https://spis.gov.pl/dla-dzieci-i-mlodziezy/ znajdują się kolorowanki dla najmłodszych, gry dotyczące NSP 2021 oraz gry przybliżające wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych i starszych dzieci. Ponadto zespół GUS z myślą o nauczycielach przygotował zestaw materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych – przedszkoli, klas I-III, IV-VIII i dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W materiałach znajdują się propozycje zabaw, karty pracy, quizy, filmy edukacyjne i wiele innych ciekawych informacji. Mogą zostać one wykorzystane jako gotowe zajęcia lub jako dodatek do lekcji. Można je modyfikować i dostosowywać do aktualnie prowadzonych tematów zajęć.

Dodatkowo informujemy, że trwa konkurs dla nauczycieli, pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”. Celem jego jest poszerzanie wiedzy na temat NSP 2021 wśród uczniów i nauczycieli. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie spis.gov.pl/najlepszy-scenariusz-o-nsp-2021


W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, Urząd Statystyczny w Łodzi informuje,

że zajęcia edukacji statystycznej prowadzone w siedzibach placówek edukacyjnych

na terenie województwa łódzkiego są zawieszone do odwołania.

Zachęcamy do zapoznania się ze specjalnie przygotowanym z myślą o zajęciach z edukacji statystycznej

w bieżącym roku szkolnym, najnowszym wydawnictwem Urzędu Statystycznego w Łodzi,

które może posłużyć jako pomoc dydaktyczna na zajęciach realizowanych przez nauczycieli na lekcjach szkolnych.
 


Jeśli chcieliby Państwo otrzymać bezpłatne egzemplarze folderu Statystyka w Pigułce. Województwo łódzkie 2020 prosimy o kontakt:
 

42 683 90 17
42 683 92 11

r.olczyk-skora@stat.gov.pl

 

 

Pliki do pobrania

Do góry