Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dzieci i Młodzież

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

EDUKACJA STATYSTYCZNA MŁODZIEŻY – popularyzacja statystyki w szkołach województwa łódzkiego

Uwaga: Zajęcia dla szkół spoza Łodzi prowadzimy wyłącznie w formie zdalnej

Łódzki Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w akcji: „EDUKACJA STATYSTYCZNA DZIECI I MŁODZIEŻY”, skierowanej jest do uczniów łódzkich szkół różnych typów i różnych poziomów edukacji.

  • Coroczna akcja rozpoczyna się w październiku i trwa przez cały rok szkolny.
  • W ramach działań edukacyjnych proponujemy przeprowadzenie na terenie placówki zajęć w formie wykładów bądź zabaw/warsztatów/ćwiczeń.
  • Zajęcia dla szkół podstawowych realizowane są w formie multimedialnej prezentacji z elementami ćwiczeń, dedykowanej danej grupie wiekowej.
  • Głównym celem prowadzonych zajęć edukacyjnych jest zapoznanie uczniów z działalnością i publikacjami Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz GUS, a także poszerzanie wiedzy o naszym regionie, Polsce i Unii Europejskiej.
  • Proponowane zajęcia mają na celu naukę właściwej interpretacji danych statystycznych i kształcenie umiejętności korzystania ze źródeł danych statystycznych, a także kształcenie przyszłego respondenta.
  • Materiał wykorzystywany w trakcie zajęć dostosowany jest do zdolności percepcyjnych odbiorcy.

                 
 

 

 

 


Do góry