Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rolnictwo w województwie łódzkim w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.07.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu kolejną edycję corocznej publikacji „Rolnictwo w województwie łódzkim”. Źródłem danych statystycznych zawartych w niniejszym opracowaniu są uogólnione wyniki badań reprezentacyjnych w gospodarstwach indywidualnych, szacunki i oceny rzeczoznawców, a także sprawozdawczość statystyczna z zakresu produkcji i skupu produktów rolnych. Ponadto, w celu zobrazowania dynamiki zmian cen produktów rolnych uzyskiwanych przez rolników na targowiskach, wykorzystano dane z miesięcznego notowania cen prowadzonego przez ankieterów statystycznych.
Tegoroczne wydanie, wzorem lat poprzednich, składa się z uwag metodycznych, komentarza analitycznego oraz części tabelarycznej.
W uwagach metodycznych przedstawiono podstawowe definicje i pojęcia stosowane w publikacji oraz zasady grupowania danych.
W syntezie i części tabelarycznej zawarto dane w podziale na następujące bloki tematyczne:

  • charakterystyka czynników produkcji,
  • użytkowanie gruntów, powierzchnia zasiewów,
  • produkcja roślinna,
  • produkcja zwierzęca,
  • skup i ceny produktów rolnych.

Dla zilustrowania przemian w produkcji rolniczej w regionie, informacje zaprezentowano na tle roku poprzedniego oraz średnich z lat 2011-2015.

Przekroje: województwo, sektory własności, formy własności
Do góry