Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Podsumowanie IV edycji konkursu "Statystyka w Karierze"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.05.2014

26 marca 2014 roku w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się drugi etap IV edycji konkursu STATYSTYKA W KARIERZE, zorganizowanego przez ŁCDNiKP oraz Urząd Statystyczny w Łodzi.
Uczniowie łódzkich gimnazjów, w 3-osobowych zespołach, rozwiązywali zadania wymagające odpowiedniej wiedzy i umiejętności z zakresu analizy danych statystycznych charakteryzujących rynek pracy, demografię i gospodarkę Polski oraz województwa łódzkiego.
Laureatów oraz pozostałych finalistów konkursu uhonorowano podczas spotkania podsumowującego IV konkurs STATYSTYKA W KARIERZE, które odbyło się 14 maja 2014 r. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Łodzi.
Spotkanie otworzył dyrektor Urzędu Statystycznego – pan Piotr Ryszard Cmela. Ponadto w uroczystości udział wzięli pracownicy Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych US w Łodzi oraz Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – organizatorzy i realizatorzy konkursu; finalistom towarzyszyli szkolni opiekunowie.
Jednym z punktów podsumowania konkursu była prezentacja przedstawiona przez młodzież z Gimnazjum nr 18 w Łodzi (zdobywców I miejsca), która podsumowała wyniki badania ankietowego przeprowadzonego przez laureatów wśród uczniów klas trzecich ich szkoły –„Wybór dalszej ścieżki kształcenia”. Realizacja ankiety była przedmiotem zadań konkursowych pierwszego etapu konkursu.
Dopełnieniem uroczystości była prelekcja przygotowana z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i wygłoszona przez pracowników Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych.

Do góry