Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego w 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 21.05.2019
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego w 2018 r, kolejną edycję wydawnictwa Urzędu – jednego z regionalnych opracowań analitycznych. Publikacja prezentuje najnowsze dane statystyczne dotyczące istotnych zjawisk społecznych i gospodarczych.
Zakres tematyczny, jak w latach poprzednich, obejmuje dane z demografii, rynku pracy, świadczeń społecznych, budownictwa mieszkaniowego, rolnictwa, przemysłu i budownictwa, rynku wewnętrznego, wyników finansowych oraz nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw.
Opracowanie podsumowuje bieżące dane statystyczne i prezentuje je w ujęciu dynamicznym od 2010 r. oraz w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju, a także w układzie przestrzennym – w podziale na powiaty oraz na tle innych województw. Komentarz analityczny wzbogacono ilustracją graficzną w postaci wykresów i kartogramów.
Część tabelaryczna, która stanowi uzupełnienie publikacji, zawiera wybrane dane o województwie łódzkim na przestrzeni lat 2005-2018 oraz informacje o charakterze bieżącym –prezentowane według miesięcy w dwóch ostatnich latach.
 

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, sekcje i działy PKD 2007, sektor własności
Do góry