Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego w 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 19.05.2015
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu publikację Raport o sytuacji społeczno--gospodarczej województwa łódzkiego w 2014 r. Jest to kolejna edycja pozycji wydawniczej należącej do regionalnych opracowań analitycznych, prezentująca najnowsze dane statystyczne dotyczące istotnych zjawisk społecznych i gospodarczych. Zakres tematyczny, jak w latach poprzednich, obejmuje dane z demografii, rynku pracy, świadczeń społecznych, budownictwa mieszkaniowego, rolnictwa, przemysłu i budownictwa, rynku wewnętrznego, wyników finansowych oraz nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw.
Opracowanie podsumowuje bieżące dane statystyczne i prezentuje je w ujęciu dynamicznym od 2010 r. oraz w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju, a także w układzie przestrzennym – w podziale na powiaty oraz na tle innych województw. Komentarz analityczny wzbogacono ilustracją graficzną w postaci wykresów i kartogramów.
Część tabelaryczna, która stanowi uzupełnienie publikacji, zawiera wybrane dane o województwie łódzkim na przestrzeni lat 2005-2014 oraz informacje o charakterze bieżącym – prezentowane według miesięcy w dwóch ostatnich latach.
Sposób prezentacji danych, przyjęty przez wszystkie urzędy statystyczne w kraju, pozwala na analizę poziomu zróżnicowania regionalnego podstawowych wskaźników.
 

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, sekcje i działy PKD 2007, sektor własności
Do góry