Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego w 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 19.05.2014
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu trzecią edycję opracowania Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa łódzkiego. Publikacja ta, należąca do regionalnych opracowań analitycznych, zawiera najnowsze dane statystyczne dotyczące województwa łódzkiego w 2013 r.
Analiza danych, prezentowanych w ujęciu dynamicznym od 2010 r. oraz w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju, charakteryzuje gospodarcze i społeczne procesy zachodzące w województwie łódzkim w układzie przestrzennym – w podziale na powiaty oraz na tle innych województw.
Informacje z zakresu demografii, rynku pracy, świadczeń społecznych, budownictwa mieszkaniowego, rolnictwa, przemysłu i budownictwa, rynku wewnętrznego, wyników finansowych oraz nakładów inwestycyjnych przedsiębiorstw, wzbogacone zostały prezentacją graficzną w postaci zestawu map i wykresów.
Część tabelaryczna, która stanowi uzupełnienie publikacji, zawiera wybrane dane o województwie łódzkim na przestrzeni lat 2005-2013 oraz informacje o charakterze bieżącym – prezentowane według miesięcy w dwóch ostatnich latach.
Sposób prezentacji danych, przyjęty przez wszystkie urzędy statystyczne w kraju, pozwala na analizę podstawowych wskaźników krajowych oraz zróżnicowania regionalnego.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, sekcje i działy PKD 2007, sektor własności
Do góry