Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Szkolenie z Banków i Bazy Danych statystyki publicznej dla kadry naukowo-akademickiej Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
03.07.2018

W dniu 19 czerwca 2018 r., pracownicy Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi poprowadzili szkolenie z Banków i Bazy Danych statystyki publicznej dla kadry naukowo-akademickiej Instytutu Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego. Warsztaty odbyły się w ośrodku „Dzikie Wino” w miejscowości Wiewiórczyn.

Na prośbę organizatorów, warsztaty podzielone były na dwa bloki tematyczne do wyboru przez uczestników szkolenia. Pierwsza grupa szkoleniowa zapoznała się z funkcjonalnością i zasadami korzystania z Banku Danych Lokalnych GUS oraz Atlasu Regionów. Równocześnie, uczestnicy szkolenia z drugiej grupy, szczegółowo poznawali Portal Geostatystyczny, jako narzędzie prezentacji danych w ujęciu przestrzennym. Oba bloki tematyczne opierały się na ciekawych ćwiczeniach przygotowanych specjalnie pod wymagania grupy uczestników.

Po zakończonych szkoleniach uzyskaliśmy pozytywne informacje zwrotne oraz zaproszenie do dalszej współpracy w przyszłości. Uczestnicy docenili przejrzysty sposób przekazywania informacji, tematykę ćwiczeń, jak i możliwość poznania baz danych i narzędzi dostępnych na portalu Głównego Urzędu Statystycznego.

Do góry