Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w województwie łódzkim w latach 2011 - 2015

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2016
Częstotliwość wydania: Co 4 lata

Rynek pracy w województwie łódzkim w latach 2011-2015 stanowi opracowanie tematyczne charakteryzujące sytuację na regionalnym rynku pracy. Celem opracowania jest prezentacja procesów zachodzących na rynku pracy województwa łódzkiego na przestrzeni lat 2014-2015 oraz, w wybranych aspektach, w porównaniu z 2011 rokiem.
Publikacja składa się z uwag metodycznych, syntezy wyników oraz tablic statystycznych, w których przedstawiono dane dotyczące liczby i struktury pracujących, zatrudnionych, bezrobocia rejestrowanego, wynagrodzeń oraz warunków pracy i wypadków przy pracy.
Dodatkowo, uwzględniono również wybrane aspekty dojazdów do pracy w województwie łódzkim, tj. kierunki i natężenie przepływów ludności związane z zatrudnieniem, na podstawie danych uzyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011.
Dla wzbogacenia i uatrakcyjnienia prezentacji danych w opracowaniu zamieszczono zestaw wykresów i kartogramów opisujących wybrane elementy zawartej w nim problematyki. W celu możliwie pełnego ujęcia zjawisk, dane zaprezentowano w różnych układach strukturalnych, m.in. według sekcji PKD, sektorów własności, płci uczestników rynku pracy oraz według podregionów, powiatów i gmin.

Przekroje: województwo, wybrane informacje według podregionów, powiatów i gmin, sektory własności, sekcje PKD 2007
Do góry