W ramach 13 edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości”, objętego honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w dniu 10.05.2016 r. Urząd Statystyczny w Łodzi zakończył tegoroczne działania związane z  praktykami dla  uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 w Łodzi.

Dzień przedsiębiorczości jest ogólnopolskim programem, w ramach którego uczniowie szkół odbywają praktyki w firmach i instytucjach. Projekt między innymi pozwala uczniom zweryfikować ich wyobrażenia o pracy na konkretnym stanowisku i sprzyja planowaniu kariery zawodowej.

W tegorocznym Dniu Przedsiębiorczości, młodzi ludzie  zapoznali się z działalnością Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz Głównego Urzędu Statystycznego, a następnie objęli obowiązki wykonywane na stanowisku „statystyk”. „Młodzi statystycy” wspólnie z pracownikiem Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych wyszukiwali informacje z różnych źródeł statystycznych, a następnie przygotowywali na ich podstawie ostateczną wersję dokumentu gotową do prezentacji. Dodatkowo mieli okazję przetestować oraz wypowiedzieć się na temat gry przygotowanej dla uczniów szkół w ramach akcji „edukacja statystyczna”.