Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

XII Edycja Dnia Przedsiębiorczości

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.04.2015

25 marca 2015 roku z okazji 12 edycji programu „Dzień przedsiębiorczości”, objętego patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Urząd Statystyczny w Łodzi gościł na jednodniowych praktykach uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 w Łodzi.

Dzień przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, a także  pozyskaniu informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Podczas tegorocznych zajęć w Urzędzie uczniowie mieli szansę przekonać się czy ich wyobrażenie o wymarzonym zawodzie jest prawdziwe i dowiedzieć się jakie czynności wykonuje się w danym miejscu pracy. „Praktykanci” zapoznali się także z działalnością Urzędu Statystycznego w Łodzi i Głównego Urzędu Statystycznego. W ramach obowiązków wykonywanych na stanowisku „statystyk” próbowali samodzielne wyszukiwać informacje korzystając z różnych źródeł statystycznych. Uczestnicy przedsięwzięcia nabywali nowe umiejętności pod opieką pracowników Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych.

Do góry