Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Podsumowanie akcji "Edukacja Statystyczna w roku szkolnym 2014/2015"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
24.06.2015

W dniu 19 czerwca 2015 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Statystycznego w Łodzi odbyło się coroczne podsumowanie akcji „Edukacja Statystyczna Dzieci i Młodzieży” prowadzonej przez pracowników Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych w roku szkolnym 2014/15. Uroczystość połączono z wręczeniem dyplomów nauczycielom biorącym udział w akcji w minionym roku szkolnym oraz ewaluacją działań edukacyjnych Urzędu. W ramach podsumowań podczas spotkania przedstawiono efekty interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego realizowanego wspólnie przez Urząd Statystyczny w Łodzi oraz Publiczne Gimnazjum nr 32 w Łodzi „Statystyka i świat wokół nas”. Grupa gimnazjalistów biorących udział w projekcie zaprezentowała wyniki przeprowadzonego w szkole badania statystycznego. Na uroczystość zaproszono prawie 300 nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego.

Podczas spotkania podziękowano przybyłym za umożliwienie pracownikom Urzędu przeprowadzenia w szkołach w minionym roku szkolnym prawie 530 godzin lekcyjnych podczas 200 spotkań. Przedstawiono ponadto dotychczasowe osiągniecia oraz plany rozwoju akcji „Edukacja Statystyczna” w kolejnym roku szkolnym.

Przybyli nauczyciele wyrazili chęć współpracy z Urzędem w przyszłym roku szkolnym.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania produktów projektu SISP-2 oraz zaproszenia zgromadzonych do korzystania z nowego – zmodernizowanego Informatorium Statystycznego oraz nowej Sali Szkoleniowej w Urzędzie Statystycznym w Łodzi.

 

Do góry