Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zmagania uczniów w VII edycji konkursu "Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.05.2016

W dniach 9 i 11 maja  br. miała miejsce VII edycja konkursu wiedzy regionalnej i ekonomicznej „Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez Urząd Statystyczny w Łodzi oraz Szkołę Podstawową nr 54 w Łodzi.

Organizowany konkurs jest od 7 lat okazją do rozbudzania zainteresowań uczniów wiedzą ekonomiczną i statystyczną oraz kształtowania ich tożsamości regionalnej. Uczniowie biorący udział w konkursie  mobilizowani są do samoedukacji i pogłębiania wiedzy z zakresu edukacji regionalnej, a także doskonalenia umiejętności prowadzenia obserwacji, analizowania i wnioskowania.

W tegorocznej edycji uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych w Łodzi zmagali się z wieloma ciekawymi zadaniami: czwartoklasiści projektowali grę planszową pod tytułem „Łódzki Biznes”, uczniowie klas V rozwiązywali zestaw zadań dotyczących tematyki konkursu, natomiast klasy VI  wzięły udział w grze miejskiej zorganizowanej na terenach Parku im. Reymonta i Skansenu Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 maja br., natomiast uroczyste podsumowanie VII edycji oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce 25 maja br. w Szkole Podstawowej nr 54 w Łodzi.

Do góry