Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Eliminacje konkursowe VIII edycji konkursu "Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
05.05.2017

W końcu kwietnia 2017 r. w Łodzi odbyły się eliminacje w ramach VIII edycji konkursu wiedzy regionalno-ekonomicznej z elementami statystyki „Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj”, organizowanego corocznie przez Urząd Statystyczny w Łodzi oraz Szkołę Podstawową nr 54 w Łodzi.

Uczniowie klas czwartych, w ramach zadania konkursowego, mieli do wykonania Projekt-Makietę Kamienicy w stylu secesyjnym w dowolnym formacie i z dowolnego materiału.

25 kwietnia br. z zadaniami konkursowymi zmagały się 3-osobowe drużyny z klas piątych łódzkich szkół podstawowych. Podczas 120 minut uczestnicy musieli rozwiązać 20 zadań w postaci rebusów, krzyżówek oraz zadań tekstowych. Dwa dni później, na ulicy Piotrkowskiej oraz w jej okolicy, odbyła się Gra Miejska dla klas szóstych szkół podstawowych, będąca corocznym elementem konkursu. Podczas zawodów 3-osobowe drużyny, przemieszczając się pod opieką opiekunów, rozwiązały 11 zadań-zagadek rozmieszczonych w centralnych punktach Łodzi. Mimo niekorzystnej pogody, uczestnikom dopisywał humor i hart ducha.

Uroczyste podsumowanie konkursu „Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj” i wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca 2017 r. o godzinie 11.30 w SP 54 przy ul. Wróbla 5.

Do góry