Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Podsumowanie VI edycji konkursu "Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.06.2015

22 i 24  maja 2015 r. roku uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych w Łodzi zmagali się z zadaniami w VI edycji konkursu wiedzy regionalnej i ekonomicznej z elementami statystyki „Zwiedzaj, Analizuj i Obliczaj”.

Celem konkursu zorganizowanego przez Urząd Statystyczny w Łodzi wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 54 w Łodzi było, podobnie jak w latach poprzednich, rozbudzenie zainteresowania uczniów wiedzą ekonomiczną i statystyczną oraz kształtowanie tożsamości regionalnej.

W tym roku szkolnym uczniowie klas IV wykonywali projekt karty płatniczej, klasy V rozwiązywały różnorodne zadania dotyczące tematyki konkursu, natomiast klasy VI  wzięły udział w grze miejskiej zorganizowanej na pofabrycznym terenie Widzewskiej Manufaktury Wi-Ma .

Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 2 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 54 w Łodzi. Na uroczystość przybyli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami. Nagrody ufundowane zostały przez NBP oraz Urząd Statystyczny w Łodzi.

Do góry