Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamieszkane budynki w województwie łódzkim. Narodowy Spis Powszechyny Ludności i Mieszkań 2002

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 13.10.2003
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja stanowi drugie z kilkunastu planowanych opracowań tematycznych prezentujących wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2002 oraz Powszechnego Spisu Rolnego 2002.
Zawiera informacje o budynkach zamieszkanych w momencie spisu oraz o znajdujących się w nich mieszkaniach. Dane te uzupełniono o podstawowe informacje na temat budynków niezamieszkanych.
Budynki zaprezentowano w podziale na rodzaje (mieszkalne, mieszkalno-inwentarskie i niemieszkalne) i scharakteryzowano według wieku (okresu budowy), rodzaju podmiotów będących ich właścicielami (współwłaścicielami), wyposażenia w instalacje technicznosanitarne, a ponadto budynki mieszkalne – według wielkości wyrażonej liczbą mieszkań w budynku.
Publikacja składa się z uwag metodycznych, analitycznych wzbogaconych wykresami i części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe zasady i definicje obowiązujące w NSP 2002 związane z przedmiotem publikacji. W części analitycznej dokonano syntetycznej charakterystyki budynków w województwie łódzkim, a dla zilustrowania przemian w strukturze zasobów podstawowe informacje przedstawiono na tle wyników spisu 1988 r. przeliczonych dla obszaru województwa w nowych granicach administracyjnych.

Do góry