Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Migracje ludności w województwie łódzkim. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2002

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 14.09.2004
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Przekazuję Państwu kolejne opracowanie zawierające wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2002 i Powszechnego Spisu Rolnego 2002 poświęcone migracjom wewnętrznym i zagranicznym mieszkańców województwa łódzkiego.
Publikacja zawiera informacje przedstawiające skalę i kierunki przemieszczeń, a także charakterystykę demograficzną i społeczno-ekonomiczną osób migrujących oraz ich rodzin i gospodarstw domowych.
Zamieszczono w niej dane o liczbie i strukturze osób migrujących wewnątrz kraju lub województwa łódzkiego oraz tych, którzy wyjechali za granicę, bądź przybyli do województwa łódzkiego z zagranicy. Dane o osobach migrujących przedstawione zostały według ich płci, wieku, stanu cywilnego, poziomu wykształcenia, źródeł utrzymania oraz aktywności ekonomicznej. Rodziny i gospodarstwa domowe z osobami migrującymi scharakteryzowano z punktu widzenia ich składu, typu, wielkości, źródeł utrzymania oraz liczby osób migrujących.
Publikacja składa się z uwag metodycznych, analitycznych oraz części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe zasady i definicje obowiązujące w NSP 2002 związane z przedmiotem publikacji. W części analitycznej dokonano syntetycznej charakterystyki zbiorowości migrantów z punktu widzenia wybranych cech społeczno-ekonomicznych.

Do góry