Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Migracje zagraniczne i wewnętrzne ludności województwa łódzkiego. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 08.10.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu ostatnią publikację z cyklu wydawniczego prezentującego wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 w województwie łódzkim, poświęconą migracjom zagranicznym i wewnętrznym mieszkańców województwa.
Opracowanie zawiera informacje o przemieszczeniach ludności oraz charakteryzuje strukturę demograficzno-społeczną i ekonomiczną osób migrujących według płci, stanu cywilnego, poziomu wykształcenia, kraju urodzenia i obywatelstwa, aktywności ekonomicznej oraz kierunków migracji. W publikacji przedstawiono również dane o przyczynach mobilności, a także planach migracyjnych badanych osób. Podstawowe dane zaprezentowano w porównaniu z wynikami NSP 2002.
Opracowanie składa się z czterech części: uwag ogólnych, w których przedstawiono metody realizacji spisu i źródła pozyskiwania danych, uwag metodycznych, zawierających wyjaśnienie pojęć i definicji spisowych, komentarza analitycznego z opisową i graficzną prezentacją wyników badania oraz aneksu tabelarycznego.
Publikacja, tak jak pozostałe wydawnictwa prezentujące wyniki NSP 2011, dostępna jest także w wersji elektronicznej na płycie CD oraz na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Łodzi.

Do góry