Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie łódzkim w 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 17.07.2015
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu kolejne wydanie publikacji zatytułowanej „Ludność, ruch naturalny ludności i migracje w województwie łódzkim”. W opracowaniu zaprezentowano sytuację demograficzną województwa łódzkiego w 2014 r. na tle lat poprzednich.
Niniejsza publikacja składa się z dwóch zasadniczych części. W pierwszej z nich omówiono podstawowe dane charakteryzujące procesy demograficzne w województwie łódzkim oraz zachodzące w tym zakresie zmiany w czasie. Analizy dokonano wyodrębniając następujące zagadnienia: stan i strukturę ludności, ruch naturalny ludności – małżeństwa, separacje i rozwody oraz urodzenia i zgony, migracje ludności. Tegoroczną edycję publikacji wzbogacono o prognozę ludności do 2050 r., opracowaną przez GUS w 2014 r.
Drugą część publikacji stanowi obszerny zestaw tablic, w których przedstawiono szczegółowe dane demograficzne charakteryzujące województwo łódzkie, a także wybrane informacje w przekroju powiatów i gmin. Uzupełnienie stanowią mapy prezentujące najistotniejsze zagadnienia w przekroju terytorialnym.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy
Do góry