Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie łódzkim w 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.07.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu kolejną edycję ukazującej się corocznie publikacji zatytułowanej „Ludność, ruch naturalny ludności i migracje w województwie łódzkim”. W opracowaniu zaprezentowano sytuację demograficzną województwa łódzkiego w 2016 r. na tle lat poprzednich.
Niniejsza publikacja składa się z dwóch części. W pierwszej opisano sytuację demograficzną w województwie łódzkim w 2016 r., a wybrane informacje przedstawiono w retrospekcji od 2010 r. Analizy dokonano wyodrębniając następujące zagadnienia: stan i strukturę ludności, ruch naturalny, migracje wewnętrzne i zagraniczne, a także prognozę ludności do 2050 r., opracowaną przez GUS w 2014 r.
Drugą część publikacji stanowi obszerny zestaw tablic, w których przedstawiono szczegółowe dane demograficzne charakteryzujące województwo łódzkie, a także wybrane informacje w przekroju powiatów i gmin. Uzupełnienie stanowią mapy prezentujące najistotniejsze zagadnienia w przekroju terytorialnym.

Do góry