Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Atlas statystyczny województwa łódzkiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 13.08.2018
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

W 2018 r. mija 100 lat od utworzenia Głównego Urzędu Statystycznego. Z tej okazji Urząd Statystyczny w Łodzi przygotował „Atlas statystyczny województwa łódzkiego” prezentujący różne aspekty życia społeczno-gospodarczego w regionie.

Opracowanie to, za pomocą wykresów, kartodiagramów oraz kartogramów, w których granice wyznaczono metodą równej rozpiętości klas, prezentuje zagadnienia związane z kapitałem ludzkim, jakością życia, gospodarką i środowiskiem w układzie gmin i powiatów oraz na tle innych województw. Wybrane dane zaprezentowano także dla regionów Unii Europejskiej. Charakter publikacji umożliwia obserwację zróżnicowania regionalnego będącego najważniejszym elementem polityki spójności.

Prezentowane informacje statystyczne obejmują rok 2016, a w przypadku danych z zakresu rachunków regionalnych – 2015. W celu uchwycenia zmian zachodzących w województwie łódzkim wybrane zagadnienia zaprezentowano w ujęciu dynamicznym od 2010 r. Opracowanie zawiera także prognozę ludności do 2040 r.

 

Do góry