Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.11.2011

W listopadzie br. ramach Światowego tygodnia przedsiębiorczości Urząd Statystyczny w Łodzi uczestniczył w IV edycji projektu „Otwarta Firma” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem przedsięwzięcia było przekazanie uczniom wiedzy merytorycznej na temat rynku pracy oraz umiejętności wykorzystania jej w praktyce, a także stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Akcja skierowana była do szkół oraz firm. Projekt składał się z czterech modułów dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji: szkoła podstawowa, klasy I-III - „Poznajemy zawody w miejscu pracy”, szkoła podstawowa, klasy IV-VI - „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy”, gimnazjum - „Zawody w mojej okolicy”, szkoła ponadgimnazjalna - „Biznes przy tablicy”.
Pracownicy Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych przygotowali i przeprowadzili zajęcia na temat „Zawody w mojej okolicy – Statystyk”, skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych. Miały one na celu przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy. Zajęcia połączone ze zwiedzaniem siedziby Urzędu Statystycznego w Łodzi przeprowadzono dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim oraz Gimnazjum nr 30 w Łodzi.

Do góry