Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Opieka nad dzieckiem i rodziną w województwie łódzkim w latach 2010-2014

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.04.2016

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu publikację charakteryzującą stan opieki nad dzieckiem i rodziną w województwie łódzkim w świetle dostępnych danych statystyki publicznej.
Zakres tematyczny wydawnictwa, obejmujący informacje o udziale dzieci w populacji województwa, ruchu naturalnym i płodności kobiet oraz opiece instytucjonalnej i medycznej nad dziećmi, uzupełniają dane dotyczące warunków ekonomicznych gospodarstw domowych i rodzin, świadczeń rodzinnych i pielęgnacyjnych oraz wydatków jednostek samorządu terytorialnego na zadania realizowane w ramach pomocy rodzinom.
Analizę opisanej tematyki w czasie umożliwia przedstawiony w publikacji szereg danych obejmujący lata 2010-2014, a ocenie zróżnicowania przestrzennego służy prezentacja wybranych danych w przekroju powiatów.
Do oceny skali zjawisk będących przedmiotem opracowania, sytuację w województwie łódzkim przedstawiono na tle pozostałych województw. Publikacja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych problematyką opieki nad dzieckiem i rodziną, w szczególności do osób, instytucji i fundacji podejmujących działania mające na celu tworzenie możliwości i warunków sprzyjających pełnemu rozwojowi i bezpieczeństwu socjalnemu dziecka.
 

Do góry