Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport z wyników spisów powszechnych - województwo łódzkie. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2002. Powszechny Spis Rolny 2002

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.07.2003
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Prezentowana publikacja zawiera syntetyczną analizę wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2002 oraz Powszechnego Spisu Rolnego 2002 dla województwa łódzkiego i otwiera cykl opracowań prezentujących bogatą tematykę spisu w różnym stopniu szczegółowości i w różnych przekrojach terytorialnych.
Publikacja składa się z dwóch części. Część pierwsza zawiera opis struktury demograficznej i społeczno–ekonomicznej ludności, gospodarstw domowych i rodzin oraz zasobów mieszkaniowych z uwzględnieniem ich jakości, a także warunków mieszkaniowych ludności.
W części drugiej zamieszczono zwięzłą charakterystykę rolnictwa w województwie łódzkim, prezentując zagadnienia związane z użytkowaniem gruntów, strukturą zasiewów, stanem pogłowia zwierząt gospodarskich oraz technicznym wyposażeniem gospodarstw rolnych.
W toku analizy uwzględniono dynamikę zmian prezentowanych zjawisk wykorzystując wyniki spisu ludności i mieszkań z 1988 roku przeliczone na obszar województwa łódzkiego w aktualnych granicach administracyjnych, a w zagadnieniach związanych z rolnictwem nawiązano do wyników spisu rolnego 1996.
Do obydwu części opracowania włączono aneksy tabelaryczne, zawierające wybrane dane Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2002 i Powszechnego Spisu Rolnego 2002 w województwie łódzkim, podregionach i powiatach.

Podstawowe informacje w gminie... województwa łódzkiego (zeszyty dla każdej gminy imiennie) - dostępne w wersji książkowej i na CD

Do góry