Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Mieszkania w województwie łódzkim.Narodowy Spis Powszechyny Ludności i Mieszkań 2002

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2003
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Przekazuję Państwu kolejne opracowanie zawierające wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2002 i Powszechnego Spisu Rolnego 2002.
Niniejsza publikacja prezentuje szczegółową charakteryzację zasobów mieszkaniowych w województwie łódzkim, zarówno zamieszkanych, jak i niezamieszkanych. Zamieszczono w niej informacje o stanie zasobów z uwzględnieniem liczby izb i powierzchni użytkowej mieszkań, stopnia wyposażenia w instalacje sanitarno-techniczne w powiązaniu z danymi o podmiotach będących właścicielami budynków, w których te mieszkania się znajdują.
Dane o mieszkaniach zamieszkanych stale zostały uzupełnione o informacje dotyczące ich zaludnienia mierzonego przeciętną liczbą osób przypadającą na mieszkanie, na izbę oraz przeciętną powierzchnią użytkową przypadającą na osobę.
Publikacja składa się z uwag metodycznych, analitycznych wzbogaconych wykresami i części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe zasady i definicje obowiązujące w NSP 2002 związane z przedmiotem publikacji. W części analitycznej dokonano syntetycznej charakterystyki zasobów mieszkaniowych w województwie łódzkim, a dla zilustrowania przemian w ich strukturze podstawowe informacje przedstawiono na tle wyników spisu 1988 r. przeliczonych dla obszaru województwa łódzkiego w nowych granicach administracyjnych.

Do góry