Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie łódzkim. Charakterystyka demograficzna. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 07.07.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsza publikacja to kolejna pozycja wydawnicza z cyklu prezentującego wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który został przeprowadzony w dniach 1 kwietnia – 30 czerwca 2011 r.
Opracowanie zawiera charakterystykę gospodarstw domowych, rodzin oraz ludności wchodzącej w ich skład. Każda z tych zbiorowości została opisana pod względem cech demograficznych i społecznych. Spośród gospodarstw domowych wyłoniono rodziny, które pogrupowano według przyjętej typologii, a także dokonano charakterystyki rodzin z dziećmi do lat 24 pozostających na utrzymaniu.
Analizę wyników spisu, zawierającą syntetyczną charakterystykę gospodarstw domowych i rodzin w województwie łódzkim, poprzedzono uwagami ogólnymi oraz metodycznymi, zawierającymi podstawowe informacje na temat NSP 2011 oraz najważniejsze definicje pojęć i stosowane klasyfikacje. Dla zilustrowania zmian w liczbie i strukturze, podstawowe informacje zestawiono z wynikami spisu 2002 r. Część tabelaryczna, poza tablicami wynikowymi prezentującymi dane spisu powszechnego, zawiera również wskaźniki precyzji estymacji danych uzyskanych w badaniu reprezentacyjnym, wyniki którego zostały uogólnione na podstawie przebadanej próby.

Do góry