Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Charakterystyka gospodarstw rolnych w 2013 r. w województwie łódzkim

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.10.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsza publikacja przedstawia wyniki reprezentacyjnego badania struktury gospodarstw rolnych – BSGR 2013, przeprowadzonego w okresie od 1 czerwca do 8 lipca 2013 r.
Opracowanie stanowi kontynuację publikacji „Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie łódzkim”, realizowanych na podstawie wyników Powszechnych Spisów Rolnych (PSR) 2002 i 2010 oraz reprezentacyjnych badań struktury gospodarstw rolnych, przeprowadzonych w 2005 i 2007 r., i tak jak poprzednie, prezentuje grupowanie i charakterystykę gospodarstw rolnych według różnorodnych kryteriów.
Publikacja zawiera uwagi metodyczne, syntezę wyników oraz część tabelaryczną. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe zasady, definicje i pojęcia obowiązujące w badaniu oraz schemat losowania próby.
W części syntetycznej przedstawiono charakterystykę gospodarstw rolnych według wybranych kryteriów. Podstawowe dane ukazano na tle wyników PSR 2010 oraz w odniesieniu do danych ogólnokrajowych.
W części tabelarycznej zaprezentowano szeroki zakres danych zebranych we wszystkich działach formularza.

Do góry