Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Województwo Łódzkie 2015 - podregiony, powiaty, gminy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.12.2015
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu kolejną edycję publikacji „Województwo Łódzkie 2015 - podregiony, powiaty, gminy”. Opracowanie stanowi dopełnienie Rocznika Statystycznego Województwa Łódzkiego 2015 i zawiera obszerny zestaw danych o województwie łódzkim w przekroju przestrzennym. Dane charakteryzujące poszczególne jednostki podziału terytorialnego prezentowane są w 16 działach tematycznych. Publikację otwierają: tablica przeglądowa będąca ogólną charakterystyką województwa
w latach 2000, 2005 i 2008–2014 oraz tablica zawierająca podstawowe dane regionalne w latach 2005 i 2014. Tablice statystyczne poprzedzają uwagi metodyczne, a dodatkowy element stanowią kartogramy ilustrujące wybrane zjawiska w ujęciu przestrzennym. Zarówno forma, jak i zawartość merytoryczna opracowania nie odbiega od wydania ubiegłorocznego. Ujednolicona forma publikacji we wszystkich województwach pozwala na dokonywanie porównań i analiz, zarówno międzywojewódzkich, jak również na wybranych poziomach podziału terytorialnego.

Do góry