Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Nauka, technika i innowacyjność w województwie łódzkim w latach 2007-2009

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.01.2011
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

W publikacji prezentowane są informacje dotyczące potencjału naukowo-badawczego województwa, a także wybrane wyniki badania działalności innowacyjnej przedsiębiorstw w przemyśle.
Zwiększenie roli wiedzy i innowacji jako sił napędowych przyszłego rozwoju powoduje wzrost zapotrzebowania na dane statystyczne z tego zakresu. Dane o procesach innowacyjnych stanowią podstawę do opracowywania i monitorowania strategii rozwoju gospodarki w kraju i na poziomie regionalnym.
Badania o tej tematyce prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny oparte są na międzynarodowych zaleceniach metodologicznych opracowanych przez OECD oraz Eurostat i publikowane w serii opracowań dotyczących: działalności badawczo-rozwojowej (B+R) – Podręcznik Frascati, innowacji – Podręcznik Oslo, zasobów ludzkich w sferze nauki i techniki – Podręcznik Canberra.
W publikacji zamieszczono wyniki badań statystycznych dla obszaru województwa łódzkiego za lata 2007-2009, które zaprezentowano w czterech grupach tematycznych: działalność badawcza i rozwojowa, działalność innowacyjna przedsiębiorstw, ochrona własności przemysłowej, zasoby ludzkie dla nauki i techniki. Każda z wymienionych sekwencji składa się z podstawowych pojęć i definicji, wyników badań – syntezy oraz części tabelarycznej. Informacje prezentowane są w różnych przekrojach, uwzględniających problematykę oraz dostępność danych.

Przekroje: województwo
Do góry