Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Niepełnosprawni w województwie łódzkim

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.05.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Urząd Statystyczny w Łodzi przekazuje Państwu publikację prezentującą dane statystyki publicznej o osobach niepełnosprawnych zamieszkujących województwo łódzkie.
Opracowanie, poza wynikami Narodowego Spisu Powszechnego 2011 charakteryzującymi zbiorowość niepełnosprawnych i zmian, jakie zaobserwowano w okresie dziewięciu lat międzyspisowych, prezentuje dane pochodzące z różnych badań statystyki gromadzących informacje o osobach niepełnosprawnych.
Zakres tematyczny wydawnictwa, obejmujący informacje o strukturze demograficznej i społecznej niepełnosprawnych, kształceniu osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi oraz sytuacji osób z orzeczoną niepełnosprawnością na rynku pracy, uzupełniają dane dotyczące orzecznictwa o niepełnosprawności oraz zatrudnienia niepełnosprawnych w szczególnych podmiotach, jakimi są zakłady pracy chronionej.
Publikacja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych problematyką niepełnosprawności, w szczególności zaś do osób, instytucji i fundacji podejmujących działania mające na celu aktywizację osób

Przekroje: województwo
Do góry