Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Seminarium "Oczekiwania przedsiębiorców regionu łódzkiego wobec pracowników w świetle wybranych wyników badań"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
08.06.2011

W dniu 7 czerwca br. dyrektor Urzędu Statystycznego w Łodzi pan Piotr Ryszard Cmela i kierownik Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych pani Anna Jaeschke wzięli udział w seminarium Oczekiwania przedsiębiorców regionu łódzkiego wobec pracowników w świetle wybranych wyników badań. Spotkanie, w ramach współpracy partnerskiej, zorganizowane zostało przez Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, a uczestnikami byli przedstawiciele pozostałych instytucji partnerskich: Obserwatorium Rynku Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łodzi, Instytutu Nowych Technologii, Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi, Izby Rzemieślniczej w Łodzi, Instytutu Badań nad Przedsiębiorczością i Rozwojem Ekonomicznym EEDRI, Instytutu Edukacji Ustawicznej w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sieradzu.
Przedmiotem spotkania była prezentacja wyników badań prowadzonych w ramach współpracy na temat: potrzeby kadrowe rzemiosła, zawody i specjalizacje przyszłości, system kształcenia zawodowego. Jednym z punktów seminarium była prezentacja „Ludzie młodzi na regionalnym rynku pracy w świetle BAEL”, opracowana w Łódzkim Ośrodku Badań Regionalnych.
Spotkanie miało również charakter podsumowujący dotychczasowe działania na rzecz dostosowywania systemu edukacji dla regionalnego rynku pracy. Partnerzy ustalili kierunki pracy na następne miesiące oraz terminy kolejnych seminariów.

Młodzi na rynku pracy

Do góry