Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Projekt „Europejskie regiony na rzecz synergii w gospodarce cyrkularnej SCREEN” - spotkanie "Gospodarka cyrkularna dla przyszłości regionu łódzkiego"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
08.11.2018

W dniu 26 października 2018 r. panie Anna Jaeschke i Katarzyna Szkopiecka z Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi uczestniczyły w spotkaniu projektowym „Gospodarka cyrkularna dla przyszłości regionu łódzkiego”, zorganizowanym przez Biuro Województwa Łódzkiego w Brukseli, wspólnie z Wydziałem Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Spotkanie było kolejnym w ramach projektu „Europejskie regiony na rzecz synergii w gospodarce cyrkularnej SCREEN”, którego celem jest zbadanie potencjału i infrastruktury oraz możliwych połączeń pomiędzy przedsiębiorstwami z różnych sektorów gospodarki, a także ustanowienie nowych ram dla optymalnego wykorzystania funduszy na badania i innowacje wspierające rozwój gospodarki cyrkularnej.

Realizacja projektu SCREEN przyczyni się do zaangażowania podmiotów działających w regionie oraz do utworzenia sieci współpracy międzynarodowej na rzecz synergii w gospodarce cyrkularnej.

Województwo łódzkie w ramach projektu SCREEN wspólnie z regionami partnerskimi wypracowało Memorandum, którego celem jest testowanie modelowego rozwiązania dla realizacji międzynarodowych projektów w zakresie gospodarki cyrkularnej.

Dotychczas Memorandum zostało podpisane przez dwanaście z siedemnastu partnerów projektu – regionów europejskich, m.in.: Lazzio, Włochy; Extramadura i Navarra, Hiszpania; Centro, Portugalia; Limburg, Holandia; Northe-East region, Rumunia oraz Kreta, Grecja.

Do góry