Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Eliminacje konkursowe VII edycji konkursu "Statystyka w Karierze"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
05.05.2017

W środę, 26.04.2017 r., w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyły się zawody II etapu konkursu dla gimnazjalistów „Statystyka wokół nas”. Konkurs zorganizowany został po raz siódmy przez Urząd Statystyczny w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

W tegorocznych eliminacjach zmierzyło się 12 wyselekcjonowanych w I etapie drużyn z łódzkich gimnazjów. Zmagania trwały 90 minut i polegały na rozwiązaniu 15 zadań z zakresu interpretacji i analizy danych statystycznych, zawartych w tabelach, wykresach i na kartogramach, charakteryzujących rynek pracy, demografię i gospodarkę Polski.

Podsumowanie konkursu odbędzie się 31.05.2017 r. o godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Statystycznego w Łodzi przy ul. Suwalskiej 29. W trakcie uroczystości, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prezentacji zawierającej wyniki badania statystycznego, przeprowadzonego przez uczniów 32 Publicznego Gimnazjum w Łodzi, w ramach interdyscyplinarnego, dwujęzycznego projektu edukacyjnego, skierowanego do gimnazjalistów „Ze statystyką za pan brat" („On good terms with Statistics"). Projekt zakłada kształtowanie kompetencji łączących wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki, statystyki oraz języka angielskiego.

Do góry