Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja "Rzemiosło i przedsiębiorcy w województwie łódzkim - potrzeby kadrowe i oczekiwania wobec pracowników"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.09.2011

W dniu 28 września 2011 r. przedstawicielka Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi Barbara Spodzieja, uczestniczyła w konferencji „Rzemiosło i przedsiębiorcy w województwie łódzkim – potrzeby kadrowe i oczekiwania wobec pracowników” zorganizowanej przez Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji działające przy Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Izbę Rzemieślniczą w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii w Łodzi. Partnerem wspierającym była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
Przedmiotem spotkania była prezentacja najnowszych wyników badań na temat rzemiosła, jego potrzeb kadrowych, preferencji zatrudnieniowych przedsiębiorców z terenu województwa łódzkiego oraz ich oczekiwań wobec pracowników. Zaprezentowano również przykłady dobrych praktyk w zakresie współpracy instytucji systemu oświaty oraz instytucji rynku pracy w Łodzi i w województwie łódzkim.
Konferencję kończył panel dyskusyjny, podczas którego dyskutowano na temat konieczności zmian w kierunkach zawodowego kształcenia formalnego i nieformalnego w regionie.
W konferencji udział wzięli: rzemieślnicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów, instytucji rynku pracy oraz edukacji, doradcy zawodowi, dyrektorzy oraz nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych, a także inne osoby i instytucje zainteresowane problematyką rynku pracy oraz edukacją.

Do góry