Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

XXVIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Nauczanie statystyki i ekonometrii w dobie DataScience"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
14.06.2019

W dniach 10 i 11 czerwca 2019 r. w Łodzi odbyła się XXVIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa zorganizowana przez Instytut Ekonometrii oraz Instytut Statystyki i Demografii Uniwersytetu Łódzkiego – doroczne forum wymiany poglądów i doświadczeń nauczycieli akademickich na temat nauczania przedmiotów ilościowych.

Tegoroczna edycja konferencji poświęcona była „Nauczaniu statystyki i ekonometrii w dobie DataScience”. Obradom towarzyszyły wyzwania związane z kształceniem w zakresie statystyki i ekonometrii w dobie automatyzacji procesów pozyskiwania danych oraz rozwoju nauki o danych.

W trakcie konferencji odbyła się również sesja poświęcona kształceniu w ramach projektu EMOS (European Master in Official Statistics).

W konferencji wzięli udział: dr Artur Mikulec – p.o. Zastępcy Dyrektora Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz, podobnie jak w latach poprzednich, przedstawiciele Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych (ŁOBR) oraz Ośrodka Statystyki Matematycznej (OSM) Urzędu statystycznego w Łodzi. Podczas sesji inauguracyjnej pracownicy ŁOBR otrzymali podziękowanie za dwuletnią współpracę w ramach cyklu szkoleń „Bazy i Banki Danych”, prezentującego funkcjonalności baz i banków danych GUS, skierowanego do studentów i kadry akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej. W dokumencie podpisanym przez Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, podkreślono profesjonalizm i zaangażowanie trenerek z Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych oraz wyrażono chęć dalszej współpracy.

Do góry