Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja „SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE W MIEJSCU PRACY”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.09.2014

SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE W MIEJSCU PRACY

18 września 2014 r. p. Anna Luchowska z Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Łodzi uczestniczyła w konferencji pt.: „Substancje psychoaktywne w miejscu pracy”, gdzie wygłosiła referat: „Wypadki przy pracy w województwie łódzkim w świetle danych statystyki publicznej”. Konferencja zorganizowana była przez Zarząd Stowarzyszenia Pracowników Służb Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Łodzi, wspólnie z Kołem Naukowym BHP i Ergonomii Politechniki Łódzkiej.

W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele Kliniki Chorób Zawodowych i Toksykologii Klinicznej Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi. Wykład o „Substancjach psychoaktywnych i ich wpływie na zdrowie” wygłosił prof. nadzw. dr hab. n. med. Zbigniew Kołaciński, natomiast prof. dr hab. n. med. Jolanta Walusia-Skorupa omówiła zagadnienia „Opieki profilaktycznej nad pracownikiem w kontekście nadużywania substancji psychoaktywnych”. Temat wypadków przy pracy, do których doszło w województwie łódzkim z przyczyny pozostawania przez pracowników pod wpływem alkoholu, poruszył w swoim wystąpieniu Przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy.

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

Do góry