Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja MASEP 2017

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
13.12.2017

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2017 roku odbyła się konferencja naukowa, zorganizowana przez Katedrę Statystyki Ekonomicznej i Społecznej UŁ oraz Katedrę Ubezpieczeń UŁ. Konferencja stanowiła forum wymiany poglądów oraz doświadczeń związanych z zastosowaniem metod ilościowych do oceny współczesnych problemów ekonomicznych oraz społecznych. Bieżąca konferencja była już jedenastą edycją spotkań naukowców i praktyków zajmujących się metodologicznymi aspektami społecznych i ekonomicznych wyzwań współczesnego świata, w tym w funkcjonowaniem gospodarek oraz aktywnością ekonomiczną i jakością życia ludności. Konferencję objął patronatem Dyrektor Urzędu Statystycznego w Łodzi – dr Piotr Ryszard Cmela.

W drugim dniu konferencji  pani Anna Jaeschke – kierownik Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych, w ramach konferencji MASEP 2017, wzięła udział w debacie naukowej pt. „Wyzwania społeczne i gospodarcze w kraju i regionie w kontekście Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele środowiska naukowego, biznesu oraz instytucji publicznych. Pytania kierowane do p. Anny Jaeschke koncentrowały się wokół wyzwań stojących przed statystyką publiczną wobec konieczności sprawnego monitorowania realizacji strategii, w kontekście dostępności danych na różnych poziomach agregacji. Ponadto dotyczyły oceny potencjału regionu oraz zdolności innowacyjnych łódzkich firm w świetle reindustrializacji – celu wyznaczonego w Strategii.


Do góry