Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja Sytuacja demograficzna województwa łódzkiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
06.10.2016

W dniu 29 września 2016 r., pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odbyła się w Łodzi konferencja „Sytuacja demograficzna województwa łódzkiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej” zorganizowana przez Rządową Radę Ludnościową i Wojewodę Łódzkiego, przy współpracy Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Konferencja, w ramach której debatowano na temat przebiegu procesów demograficznych w regionie i ich konsekwencji dla rozwoju, a także na temat mechanizmów zaradczych, zapobiegających depopulacji w województwie łódzkim, adresowana była do przedstawicieli samorządu, nauki, a także do organizacji i instytucji zainteresowanych tematyką konferencji.
Obradom przewodniczyła prof. Józefina Hrynkiewicz, a uczestniczyli w niej Wojewoda Łódzki prof. Zbigniew Rau, Wiceprezes GUS dr Grażyna Marciniak, dyrektor Urzędu Statystycznego w Łodzi dr Piotr Ryszard Cmela, prof. Piotr Szukalski, prof. Jerzy T. Kowaleski oraz liczne grono przedstawicieli nauki.

Wnioski i rekomendacje z łódzkiej konferencji oraz z całego cyklu regionalnych konferencji demograficznych Rządowa Rada Ludnościowa przekaże Radzie Ministrów.

 

Zdjęcia z zasobów Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Do góry