Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wybrane elementy sytuacji ekonomicznej gospodarstw rolnych w województwie łódzkim. Powszechny Spis Rolny 2002

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 02.02.2004
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja zawiera wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2002 w zakresie wybranych elementów sytuacji ekonomicznej gospodarstw rolnych w województwie łódzkim dotyczących:

  • struktury gospodarstw według osiągniętych dochodów w zależności od celu produkcji i liczby osób w gospodarstwach domowych,
  • zróżnicowania poziomu towarowej produkcji rolniczej na tle struktury agrarnej, jakości użytków rolnych i intensywności chowu zwierząt,
  • wydatków na cele inwestycyjne i produkcyjne poniesionych w roku gospodarczym 2001/2002 oraz zadłużenia gospodarstw, w tym kredytów i pożyczek.

Publikacja składa się z uwag metodycznych, uwag analitycznych i części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe definicje i pojęcia obowiązujące w Powszechnym Spisie Rolnym 2002 r. Uwagi analityczne zawierają krótką charakterystykę gospodarstw pod względem zróżnicowania sytuacji ekonomiczno-produkcyjnej w oparciu o dane przedstawione w części tabelarycznej.

Do góry