Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rodziny w województwie łódzkim w świetle Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 27.06.2024
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Opracowanie prezentujące wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, realizowanego w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., według stanu na 31 marca 2021 r., poświęcone charakterystyce demograficznej i społecznej gospodarstw domowych i rodzin.
Publikacja zawiera informacje o liczbie, wielkości oraz składzie pokoleniowym gospodarstw domowych. Ponadto spośród gospodarstw domowych wyodrębniono rodziny, które pogrupowano według przyjętej typologii, a także dokonano charakterystyki rodzin z dziećmi do lat 24 pozostającymi na utrzymaniu. Komentarz analityczny opracowania uzupełniają mapy i wykresy stanowiące prezentację graficzną zjawisk. Część tabelaryczna publikacji, zawierająca tablice wynikowe z danymi ze spisu 2021 dla województwa łódzkiego, dostępna jest wyłącznie w formie elektronicznej na stronie internetowej Urzędu.
Dane wynikowe pozyskane w Spisie opublikowane są w szerszym zakresie w Banku Danych Lokalnych oraz na stronie internetowej GUS, w obszarze tematycznym „Spisy Powszechne”. Komentarze metodologiczne zostały przygotowane w oparciu o opracowania GUS prezentujące wyniki, metodologię oraz organizację spisu.

Do góry