Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport z wyników województwa łódzkiego - Powszechny Spis Rolny 2010

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.07.2011
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja przedstawia wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2010 (PSR 2010), dla województwa łódzkiego. PSR 2010 został przeprowadzony w dniach 1 września – 31 października 2010 r. i był pierwszym spisem po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, pierwszym zrealizowanym na formularzu elektronicznym oraz wykorzystującym w szerokim zakresie źródła administracyjne.
Opracowanie zawiera uwagi metodyczne, część analityczną i tabelaryczną, prezentującą podstawowe informacje zebrane w spisie. W części analitycznej przedstawiono dane dotyczące struktury gospodarstw rolnych, użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, pogłowia zwierząt gospodarskich, wyposażenia gospodarstw rolnych w ciągniki i maszyny rolnicze oraz pracujących w rolnictwie w 2010 r.
Wybrane informacje odniesiono do wyników spisu rolnego 2002 r. Pozwoliło to na pokazanie zmian w rolnictwie po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i objęciu polskiego rolnictwa wspólną polityką rolną.

Przekroje: województwo, wybrane dane - podregion, powiat
Do góry