Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Osoby niepełnosprawne w województwie łódzkim. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2002

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 07.07.2004
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Przekazuję Państwu kolejne opracowanie zawierające wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2002 i Powszechnego Spisu Rolnego 2002 dla obszaru województwa łódzkiego.
Niniejsza publikacja zawiera charakterystykę demograficzną i społeczno-ekonomiczną osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i gospodarstw domowych.
Zamieszczono w niej informacje o liczbie i strukturze osób niepełnosprawnych według ich płci, wieku, stanu cywilnego, poziomu wykształcenia, źródeł utrzymania oraz aktywności ekonomicznej. Rodziny i gospodarstwa domowe z osobami niepełnosprawnymi scharakteryzowano z punktu widzenia ich składu, wielkości, źródeł utrzymania oraz wyposażenia mieszkań, które zajmują.
Publikacja składa się z uwag metodycznych, analitycznych oraz części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówiono podstawowe zasady i definicje obowiązujące w NSP 2002 związane z przedmiotem publikacji. W części analitycznej dokonano syntetycznej charakterystyki zbiorowości niepełnosprawnych oraz rodzin i gospodarstw domowych, które tworzą.

Do góry