Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NSP 2021 - Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie łódzkim

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.01.2024
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsza publikacja stanowi charakterystykę sytuacji demograficznej w województwie łódzkim, tj. stanu i struktury ludności według płci i wieku, stanu cywilnego oraz poziomu wykształcenia. Ponadto zamieszczono w niej wybrane informacje o obywatelstwie, identyfikacji narodowo-etnicznej i wyznaniowej mieszkańców, o osobach przebywających w obiektach zbiorowego zakwaterowania oraz o osobach z niepełnosprawnościami. Zaprezentowano także dane dotyczące migracji zagranicznych i wewnętrznych mieszkańców województwa łódzkiego.

Opracowanie, obok komentarza analitycznego, zawiera prezentację graficzną w postaci map i wykresów, natomiast część tabelaryczna zawierająca tablice wynikowe z danymi ze spisu 2021 dla województwa
łódzkiego dostępna jest wyłącznie w formie elektronicznej na stronie internetowej Urzędu.

Dane wynikowe pozyskane w Spisie w szerszym zakresie tematycznym opublikowane są w Banku Danych lokalnych (Narodowe Spisy Powszechne) oraz na stronie GUS w obszarze tematycznym „Spisy Powszechne”. Komentarze metodologiczne zostały przygotowane w oparciu o publikacje GUS prezentujące wyniki oraz metodologię i organizację spisu.

Do góry