Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność na rynku pracy w województwie łódzkim w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 25.03.2024
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Opracowanie prezentuje wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, realizowanego w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., według stanu na 31 marca 2021 r., charakteryzujące aktywność ekonomiczną ludności.
Opracowanie zawiera szczegółową analizę poszczególnych kategorii ludności w wieku 15 lat i więcej: pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo. Każdą z grup opisano uwzględniając ich zróżnicowanie pod względem cech społeczno-demograficznych.
Komentarz analityczny opracowania uzupełniają mapy i wykresy stanowiące prezentację graficzną zjawisk. Część tabelaryczna publikacji, zawierająca tablice wynikowe z danymi ze spisu 2021 dla województwa łódzkiego, dostępna jest wyłącznie w formie elektronicznej na stronie internetowej Urzędu.
Dane wynikowe pozyskane w Spisie opublikowane są w szerszym zakresie w Banku Danych Lokalnych oraz na stronie internetowej GUS, w obszarze tematycznym „Spisy Powszechne”. Komentarze metodologiczne zostały przygotowane w oparciu o opracowania GUS prezentujące wyniki, metodologię oraz organizację spisu.

Do góry