Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Budownictwo w województwie łódzkim w latach 2005-2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 22.11.2012
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Przekazuję Państwu publikację „Budownictwo w województwie łódzkim w latach 2005 - 2011”, której celem jest przedstawienie wybranych informacji charakteryzujących podmioty budowlane, a także zmian zachodzących w budownictwie w zakresie produkcji budowlano-montażowej oraz efektów rzeczowych budownictwa. Niniejsze wydawnictwo adresowane jest głównie do odbiorców z regionu łódzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem samorządów.
Publikacja składa się z trzech zasadniczych części: uwag metodycznych, części analitycznej oraz aneksu. Uwagi metodyczne mają za zadanie wyjaśnienie podstawowych pojęć i definicji występujących w publikacji.
Część analityczna podzielona została na działy tematyczne, z których pierwszy prezentuje podstawowe dane dotyczące budownictwa w województwie łódzkim. Kolejny dział zawiera dane dotyczące produkcji budowlano-montażowej.
Przyjęty w dalszej części układ jest odzwierciedleniem kolejnych etapów procesu budowlanego (pozwolenia wydane na budowę, mieszkania, których budowę rozpoczęto, budynki i mieszkania oddane do użytkowania).
Aneks w postaci Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB) stanowi usystematyzowany wykaz obiektów budowlanych, rozumianych jako produkty finalne działalności budowlanej.
Publikacja została wzbogacona o kartogramy prezentujące wybrane wskaźniki w układzie przestrzennym oraz wykresy przedstawiające dane w retrospekcji od 2005 r. Tablice, będące zestawieniem wybranych informacji dla województw, pozwolą odbiorcy na umiejscowienie łódzkiego w kraju.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy
Do góry