Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Budownictwo mieszkaniowe w województwie łódzkim w latach 2000 - 2007

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.10.2008
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja zawiera analizę sytuacji mieszkaniowej w województwie łódzkim w latach 2000-2007. Opracowanie składa się z czterech podstawowych części. Pierwsza część prezentuje rozmiary nowego budownictwa mieszkaniowego w województwie łódzkim w analizowanym okresie, tj. nowych budynków mieszkalnych oddanych do użytkowania oraz znajdujących się w nich mieszkań. Druga część opracowania stanowi analizę efektów budownictwa mieszkaniowego pod względem liczby oddanych do użytkowania mieszkań, ich wielkości i wyposażenia oraz zmian w ich strukturze, również z punktu widzenia form budownictwa. W trzeciej części, w celu zobrazowania rozwoju budownictwa mieszkaniowego województwa łódzkiego w latach 2000-2007, przedstawiono skalę wydawanych pozwoleń na realizację mieszkań oraz rozpoczętych inwestycji. Kolejna, czwarta część zawiera charakterystykę zasobów mieszkaniowych w województwie łódzkim z uwzględnieniem zmian, jakie zachodziły w latach 2000-2007.
Dodatkowo, warunki mieszkaniowe ludności województwa łódzkiego zostały skonfrontowane z warunkami mieszkaniowymi w pozostałych województwach. W każdej z części informacje uzupełniono analizą przestrzennego zróżnicowania skali budownictwa mieszkaniowego.

Przekroje: województwo, podregiony, powiaty, gminy
Do góry