Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Potencjał innowacyjny przedsiębiorstw przemysłowych w województwie łódzkim w latach 2000-2003

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 02.12.2005
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Prezentujemy Państwu publikację zawierającą analizę potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw w województwie łódzkim w latach 2000 – 2003.
Opracowanie składa się z kilku części. W pierwszej przedstawiono wybrane pojęcia z dziedziny działalności badawczo-rozwojowej oraz innowacyjności.
W części drugiej poddano analizie działalność badawczo-rozwojową jednostek województwa łódzkiego na tle kraju, przedstawiono zmiany w strukturze nakładów na ten rodzaj działalności w trakcie omawianego okresu oraz w strukturze zatrudnionych w jednostkach prowadzących działalność B+R.
Kolejny rozdział prezentuje dane dotyczące działalności innowacyjnej przedsiębiorstw na terenie województwa łódzkiego. Informacje o strukturze nakładów na innowacje oraz ich wielkości w wybranych działach przemysłu oraz w poszczególnych powiatach uzupełniono szczegółowymi danymi zamieszczonymi w aneksie tabelarycznym.
Ostatnia, czwarta część przedstawia informacje z zakresu automatyzacji i technologii informacyjnych w przedsiębiorstwach przemysłowych województwa łódzkiego oraz o patentach w regionie.

Do góry