Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Perspektywy demograficzne województwa łódzkiego do 2030 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 21.07.2005
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja zawiera analityczne opracowanie wyników najnowszych prognoz ludnościowych sporządzonych w Głównym Urzędzie Statystycznym i na tej podstawie przedstawia perspektywy demograficzne województwa łódzkiego do roku 2030.
Opracowanie składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawiono przewidywane zmiany liczby i struktury mieszkańców województwa według wieku. W toku analizy wyodrębniono typologiczne grupy wieku pozwalające określić oddziaływanie czynnika demograficznego na przyszłą sytuację w dziedzinie szkolnictwa (osoby w wieku uczęszczania do szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i wyższych), na rynku pracy (ludność w wieku produkcyjnym) oraz w sferze świadczeń emerytalno-rentowych (ludność w wieku poprodukcyjnym). W tej części publikacji czytelnik znajdzie także syntetyczny obraz zmian w liczbie i strukturze ludności według wieku w poszczególnych powiatach i podregionach województwa łódzkiego.
Część druga zawiera prognozę zmian strukturalnych gospodarstw domowych - podstawowych jednostek społeczno-ekonomicznych kształtujących zapotrzebowanie na różnorodne dobra i usługi.

Do góry